kochanowka.com.pl

Najlepsze miejsca do spędzenia weekendu w górach

Odkrywanie marokańskich skarbów. Góry Rif

Śródziemnomorskie wybrzeże tego kraju kojarzone jest przede wszystkim z plażami. Maroko może się tu jednak pochwalić i inną atrakcją. To Góry Rif – region idealny na piesze wycieczki, którego potencjał turystyczny wciąż jeszcze nie został w pełni dostrzeżony. Jakie atrakcje czekają tu na nielicznych turystów? Jest ich wiele.

Tarnowskie Góry: co warto zobaczyć w tym mieście?

Góry Rif, czyli nieznane Maroko

Góry Rif to kraina niezwykle piękna. Choć turyści sporadycznie zaglądają na ten teren, atrakcji jest tu wiele. Rifenowie, ludność żyjąca w tych górach, już dawno przestała się kojarzyć z wojowniczym nastawieniem. Ich kultura z pewnością zasługuje na większe zainteresowanie, podobnie zresztą jak same góry. Piękne krajobrazy to ogromny walor tej krainy. Góry Rif sprawiają wrażenie, jakby wyrastały z Morza Śródziemnego. Nie brak tu i pięknych lasów, i wierzchołków pokrytych śniegiem. Nad samym morzem ujrzeć można puste jeszcze plaże, z kolei w górskich dolinach czekają miasteczka mało znane miłośnikom podróży. Na które z nich warto zwrócić uwagę w czasie wędrówki przez Maroko?

Najpiękniejsze miasta i miasteczka

W Górach Rif nie brak pięknych miast i miasteczek, które mogą zadziwić wspaniałą zabudową. Choć znajdują się one z dala od tras najpopularniejszych wśród turystów, warto poświęcić im nieco więcej uwagi. W gronie tych, które mogą oczarować pięknymi domami w hiszpańskim stylu, znajduje się miasto Tetuan. Można tu również zwiedzić piękne muzea. Zachwyca Muzeum Sztuki Marokańskiej, z kolei cennymi pamiątkami rzymskimi i fenickimi przyciąga miejscowe Muzeum Archeologiczne. Drugim miastem, które może oczarować swą niezwykłą atmosferą i arabską zabudową, jest leżący u stóp Gór Rif Szewszawan. Historyczna zabudowa tego miasta może oczarować, a tutejszy meczet i kazba stanowią ciekawe przykłady arabskich budowli. Oczarować mogą również powstające w tym mieście gobeliny oraz liczne warsztaty, w których powstają tradycyjne dla arabskich miast wyroby. Można je kupić w licznych kramach, które wyrastają na terenie starego miasta niczym grzyby po deszczu. Piękną zabudową może się również pochwalić Wazzan – kolejna interesująca miejscowość leżąca w Górach Rif, której dodatkowym walorem jest znane sanktuarium założone w XVIII wieku przez sufickie bractwo.

Między górami a morzem: kurorty u stóp Gór Rif

U stóp tych malowniczych gór nie brak i kurortów, w których można znaleźć doskonałe warunki do wypoczynku i piękne plaże. W jakich miejscowościach w tej części kraju warto spędzić wczasy? Liczne hotele oraz malownicza zatoka sprawiają, że coraz bardziej popularnym ośrodkiem wypoczynkowym w tej części kraju staje się Al-Husajma. Dobrym miejscem na letni wypoczynek jest również Cala Iris – miejscowość znana z malowniczego portu rybackiego oraz małej, za to niezwykle urokliwej plaży.

Piękne i tak słabo znane Góry Rif z pewnością zasługują na większe zainteresowanie. Leżące na ich terenie miejscowości mogą się okazać atrakcyjnym celem wycieczki, a możliwość spotkania z miejscową ludnością – wspaniałą przygodą.

1 komentarz

Dodaj komentarz