kochanowka.com.pl

Najlepsze miejsca do spędzenia weekendu w górach

Domki całoroczne, Jastarnia i wszystkie atuty urlopu na Półwyspie Helskim – sprawdź!

Półwysep Helski od dawna stanowi jedną z ulubionych destynacji wakacyjnych nad polskim morzem. To nie przypadek, ponieważ na miejscu goście mogą liczyć zarówno na wspaniałe widoki, jak i różnorodne atrakcje. W ostatnich latach popularną formą noclegu stały się doskonale wyposażone domki całoroczne. Jastarnia, Hel i pozostałe okoliczne miejscowości zaskakują licznymi możliwościami turystycznymi!

Jastarnia stolicą sportu wodnych

Zacznijmy od jednego z najważniejszych powodów, dla których turyści z całej Polski, tak chętnie wynajmują na Półwyspie Helskim domki całoroczne. Jastarnia i okoliczne miejscowości zasługują na miano polskiej stolicy sportów wodnych. Panują tutaj doskonałe warunki wietrzne do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Niemal codziennie można liczyć na wystarczająco intensywne podmuchy i fale, aby delektować się ulubionym sportem przez cały dzień!

Raj dla miłośników wycieczek rowerowych

Jeśli chodzi o aktywny wypoczynek, Półwysep Helski jest atrakcyjną destynacją również dla fanów dwóch kółek. Szlak rowerowy ciągnący się wzdłuż niego przebiega wzdłuż przepięknej okolicy. Fanów nieco trudniejszych wyzwań rowerowych z pewnością zainteresuje możliwość przejechania trasy z Helu do Trójmiasta. Do miejsca startu można następnie wrócić promem, co pozwoli jeszcze pełniej korzystać z nadmorskich walorów!

Helski Kompleks Muzealny

Przebywając na Półwyspie Helskim, zdecydowanie warto odwiedzić Helski Kompleks Muzealny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a należące do niego placówki to doskonała atrakcja, np. podczas dni, w których przychodzi czas na odpoczynek od sportowych aktywności lub gdy nie dopisuje pogoda.

Muzeum Helu przedstawia historię tego wyjątkowego regionu. Muzeum Obrony Wybrzeża zdecydowanie przypadnie do gustu osobom interesującym się II Wojną Światową lub wojskiem i militariami. Swoje kroki warto też skierować do Muzeum Kolei Helskich. Oferta tego typu obiektów zlokalizowanych w okolicy jest na tyle szeroka, że trzeba się postarać, aby wszystkie ciekawe miejsca odwiedzić w ciągu jednego dnia.

Domki całoroczne – Jastarnia i Hel jeszcze bliżej natury

Nie zapominajmy o walorach przyrodniczych Półwyspu Helskiego. Sam jego nietypowy kształt jest naprawdę intrygujący. W pobliżu nie brakuje także miejsc do spokojnej obserwacji przyrody i leśnych spacerów. Wspaniałym zwieńczeniem takich wycieczek z pewnością będzie wizyta w helskim fokarium, gdzie dorośli i dzieci poznają wszystkie sekrety związane z życiem tych fascynujących zwierząt.

Domki do wynajęcia na Helu w ośrodku Pod Cyprysami

Omawiająca atuty Półwyspu Helskiego, należy wspomnieć o doskonałej infrastrukturze noclegowej. W ostatnich latach coraz większym powodzeniem cieszą się świetnie wyposażone domki do wynajęcie na Helu. Jastarnia przyciąga do siebie turystów doskonale wyposażonymi miejscami, takimi jak ośrodek Pod Cyprysami. Tutejsze domki letniskowe posiadają własną łazienkę, aneks kuchenny i przestronny salon. Znakomicie sprawdzą się jako baza na rodzinne wyjazdy, workation czy jako nocleg dla surferów. W pobliżu zlokalizowana jest zaprzyjaźniona z ośrodkiem szkoła surfingowa – SurfPoint. Korzystając z niej, turyści chcący spróbować swoich sił lub doskonalić swoje umiejętności w ramach sportów wodnych, mogą liczyć na wsparcie doświadczonych instruktorów i ofertę wypożyczalni sprzętu wodnego.

Półwysep Helski to nieprzypadkowo jedna z najpopularniejszych urlopowych destynacji w Polsce – warto uwzględnić ten kierunek w swoich wakacyjnych planach!