kochanowka.com.pl

Najlepsze miejsca do spędzenia weekendu w górach

Jak mądrze wybrać buty do wędrówek górskich?

Wspaniałe jest wspinanie się w górach o każdej porze roku, ponieważ możemy wybrać się na bardzo różne wycieczki w bardzo zmiennych krajobrazach. W lecie możemy wybrać się na długie wędrówki wykorzystując godziny słoneczne, a także zdobywać szczyty, które są bardziej dostępne i bezpieczniejsze niż w zimie. Zimą możemy chodzić po śniegu z rakami i podziwiać zamarznięty krajobraz. Ale aby cieszyć się i uniknąć rozczarowania, ważne jest, aby poświęcić kilka minut na zakup butów turystycznych, które są odpowiednie dla aktywności, którą zamierzasz zrobić. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci chodzić na właściwej stopie!

Pomyśl o funkcji lub przeznaczeniu swoich butów

W zależności od twardości możemy je sklasyfikować na buty miękkie, półsztywne i sztywne. W zależności od rodzaju szlaku, który zamierzasz przejść, będziesz potrzebował danego typu butów. Miękkie buty są idealne na wędrówki latem, półsztywne na spacery wiosną lub jesienią, a sztywne na zdobywanie szczytów zimą lub latem, jeśli trasa jest skomplikowana lub ma dużo skał.

Jednocześnie, w zależności od przeznaczenia, wyróżnia się buty wysokie i niskie. Buty z wysoką cholewką są zazwyczaj sztywne i zostały zaprojektowane tak, aby uniknąć zwichnięć, ponieważ wzmacniają okolice kostki. Z reguły są one stosowane w wysokich górach. Nie używaj ich, jeśli zamierzasz chodzić po szlakach lub płaskich terenach, ponieważ ograniczają one mobilność i mogą być zbyt sztywne.

Buty z niską cholewką są idealne do chodzenia po szlakach lub prostych wędrówek, ponieważ pokonasz wiele kilometrów, ale większość z nich po szlakach, drogach i górach bez trudności.

Weź pod uwagę wagę butów

Jeśli zamierzasz chodzić przez wiele godzin, w twoim najlepszym interesie jest zakup lekkiego buta. Zainwestuj w buty z dobrą gumową podeszwą, ponieważ jest ona tak samo ważna jak opony w samochodzie, a z biegiem lat również pęka i traci swoje właściwości. Od tego zależy Twoja przyczepność do podłoża, a tym samym Twoje zdrowie.

Kup buty z wodoodporną membraną

Goretex to membrana, dzięki której stopy pozostają suche i wentylowane. Zastosowana na buty może być nieco sztywna i może pęknąć, ale i tak sprawdza się lepiej niż inne membrany na rynku.

Nie skąp na cenie

Dobre buty turystyczne mogą Ci służyć przez wiele lat, więc warto wydać trochę więcej i kupić buty, które całkowicie pasują na Twojej stopy. Jeśli są zbyt ciasne lub stopa będzie się poruszać, może to spowodować pęcherze.

W stworzeniu artykułu konsultował nam portal modowy https://stylea.pl – odwiedź po więcej wskazówek modowych.